Piyano Festivali'nde Anjelika Akbar gecesi

Anjelika Akbar'ın performansı müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı

12 Aralık 2023

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin ikinci gününde ünlü besteci ve piyanist Anjelika Akbar sanatseverle buluştu.

23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında notalar, Antalya'dan yükselmeye devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 23'üncüsünü düzenlediği Uluslararası Antalya Piyano Festivali, yine muhteşem bir konsere sahne oldu. Antalyalı sanatseverlerin yakından tanıdığı Besteci Piyanist Anjelika Akbar, Piyano Festivali kapsamında Antalya Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) unutulmaz bir konsere imza attı.

'6 Şubat Depreminden Etkilendim'

Ülkemizde yaşanan 6 Şubat depreminin ardından besteleyerek, 432 Hertz frekansı ile kaydettiği 11 eserden oluşan 'Ahenk 432' albümüyle bir ilke imza atan Anjelika Akbar'ın performansı, AKM'yi dolduran piyano tutkunları tarafından uzun süre alkışlandı. Albümündeki 18 eseri de çalan Akbar'ın özellikle 'Haydar Haydar' türküsü ve Yunus Emre'nin 'Severim Ben Seni' ilahisini yorumlaması müzikseverlerin büyük beğenisini topladı. 

Daha önce de çok kez geldiği kültür sanat şehri Antalya'da birçok hayranı bulunan Akbar, yeniden Antalya'da müzikseverlerle buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, salonu dolduran konuklara müzik ziyafeti sundu. Konserin ardından ayakta alkışlanan sanatçıya, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer tarafından plaket ve çiçek takdim edildi. 

Yıldızlarla Buluşma Sürüyor

Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde heyecan devam edecek. Festival kapsamında 13 Aralık'ta AKM'de Queenz of Piano, 15 Aralık'ta AKM'de ve 16 Aralık'ta Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde Dorantes sahne alacak. 16 Aralık'ta Cam Piramit'te Candan Erçetin ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası 'Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar'la müzikseverlerle buluşacak. Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner Duo Blanc & Noir konseri 17 Aralık'ta AKM'de yapılacak. Havasi 19 Aralık'ta Cam Piramit'te, Can Saraç 20 Aralık'ta AKM'de, Igudesman & Joo 21 Aralık'ta yine AKM'de sahne alacak. 21 Aralık'ta Aksu Fen Lisesi'nde resital ve söyleşi gerçekleştirecek olan Gülsin Onay, 22 Aralık'ta AKM'de kapanış konserinde sahne alacak.