Alman acentalar Antalya'da

Alman acentalar, Antalya’nın turizm sektörüne tam not verdi

23 Kasım 2023

Almanya'da faaliyet gösteren satış ofisi sahipleri ve yetkilileri, Antalya'da otelleri inceledi, tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Türkiye'deki otellerin satışını yapan Almanya'daki acenta sahipleri, 3 günlük info gezisi kapsamında Antalya'ya geldi. SunExpress Havayolları ortak organizasyonunda Aska otellerini görmek ve turizmin başkentini tanımak amacıyla gelen acentalar, tesisleri yerinde inceledi. Güvenli turizm sertifkasyonunu yerinde görmek ve uçuşlarda ulaşılabilirliğe bakmak amacıyla Antalya'nın konuğu olan acentacılar, info gezisi yaptı. Belek, Manavgat, Alanya ve Kundu'daki tesislerde incelemelerde bulunan acenta sahipleri ve yetkililer, Side Apollon Tapınağı, Side Antik Kenti, Aspendos Tiyatrosu, Alanya Kızılkule gibi tarihi ve turist yerleri gezdi. Antalya'da plaj ve sahilleri de gören Alman acentalar, turizm sektörüne tam not verdi.

Aska otelleri Almanya temsilcisi Şenay Yavşan, "Üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz bu organizasyon ile Aska otellerinin Almanya acenteleri nezdinde bilinirliğini arttırdık. Organizasyonun, bölge tesislerine de ayrıca tanıtım katkısı oldu. Türk turizminin genel tanıtımına katkı sağlayacağını düşünüyoruz" dedi.

SunExpress Havayolları Bölge Müdürü Hakan Ortatepe ise "Gezinin amacı öncelikli olarak Türkiye'nin uçuşlarda ulaşılabilir olduğunu göstermek, ayrıca otelleri tüm acentalara yerinde göstererek, genel bilgilendirmenin yapılmasını sağlamak, genel anlamda Türk turizmine katkı sağlamak" diye konuştu.