MICE

Antalya, turizm konusundaki çeşitliliğinin yanı sıra, modern ulaşım ağı ve yüksek standartlardaki konaklama seçenekleri ile dünyanın önde gelen MICE destinasyonları arasında yer alıyor.

 

Dünya çapında gerçekleşen toplantılardan, konferans ve seminerlere kadar pek çok uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapan Antalya, kongre turizminde de iddiasını ortaya koyuyor.

MICE

Kısaca kongre turizmi olarak nitelendirilen MICE, fuar, kongre ve toplantı organizasyonları için ulaşımdan konaklamaya, dijital hizmetlerden sahne düzeni ve ses sistemine kadar gerekli ve vazgeçilmez olan tüm hizmetleri kapsıyor. 

Türkiye’nin en önemli turizm kenti Antalya, kitle, kültür ve sağlık turizmi dışında ‘MICE Turizmi’ ile de ulusal ve uluslararası çapta gerçekleşen organizasyonlarıyla, adından her geçen gün daha çok söz ettiriyor. Turizm konusundaki çeşitliliği ile dünyanın önde gelen MICE destinasyonları arasında yer alan Antalya, uluslararası havalimanları, şehir içi modern ulaşım ağı, üst düzey standartlarda hizmet sunan profesyonel konaklama tesisleri, geniş bir yelpazeye yayılan eğlence seçenekleri, kongre öncesi ve sonrasında gerçekleştirilecek faaliyetlerin zenginliği sayesinde, dünyanın her yerinden gelecek konukları ağırlama kapasitesine sahip bir kent olarak, her yıl sayısız toplantı, seminer, kongre, fuar gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor.  

MICE alanında daha güçlü bir marka olma amacıyla yatırımlarına devam eden Antalya’da, 2021 yılında düzenlenen ACE of MICE, turizm, sergi ve etkinlik sektörünün duayenlerini buluşturarak, kentin tanıtımına büyük katkı sağlarken, Antalya’nın kongre turizminde sahip olduğu büyük potansiyeli ve bu alandaki iddiasını ortaya koymuştur.