Kültür Sanat

Dinleyici ve izleyicilerini, sanatın farklı yönleriyle buluşturmayı amaçlayan Antalya, kültür ve sanat alanında, Türkiye’nin en zengin imkanlara sahip kentlerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Antalya, sergiler, tiyatrolar, konserler, sinema, dans gösterileri, atölyeler, söyleşi ve paneller başta olmak üzere sayısız kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor. 

Kültür & Sanat

Köklü tarihsel geçmişi, insanlığın Anadolu’da görülmeye başladığı devirlere kadar uzanan Antalya, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kültür ve sanat konusunda da Türkiye’nin en zengin imkanlara sahip kentlerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Lüks ve üst düzey hizmet sunan konaklama tesisleri, el değmemiş koyları, kristal berraklığındaki denizi, etkileyici tarihsel dokusu ile her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan bir turizm başkenti olan şehir, festival, fuar, konser, gösteri, sergi, söyleşi gibi, ulusal ve uluslararası çapta birçok etkinliğe ev sahipliği yaparak, sanatseverlerin dikkatini çekiyor.      

Kültür ve sanatla harmanlanan kentin hemen her noktasında, tüm yıl boyunca sayısız etkinliğin düzenlendiği, kültür, sanat, fuar ve kongre merkezleri yer alıyor. Dinleyici ve izleyicilerini, sanatın farklı yönleriyle buluşturmayı amaçlayarak hem Türkiye hem dünya çapında tanınan çok değerli sanatçıları ağırlayan bu kapsamlı merkezler, şık ve estetik dekorasyonları, konforlu ve ferah salonları, son teknoloji ses ve ışık sistemleri ile ziyaretçilerine keyifli bir etkinlik deneyimi yaşatıyor. 

Her yaştan insanın, sanat ve sanatçıyla bir araya gelmesini sağlayarak, kültürel birikimlerini ve donanımlarını artıran, yeni zenginlikler keşfetmelerine ve hayatın renkli yönleriyle tanışmalarına yardımcı olan kültür ve sanat merkezleri, aynı zamanda Antalya’nın kültürel kimliğine, gündelik yaşantısına ve geleceğine katkıda bulunuyor.