Eğitim

Antalya; kreş ve anaokulları, ilk ve ortaöğretim kurumları, üniversiteler, halk eğitim merkezleri gibi çok yönlü ve donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen, yüksek standartlara sahip, eğitim ve öğretim kurumlarıyla dikkat çekiyor.

Eğitim konusunda yaptığı yatırımlara her geçen gün yenisini ekleyen şehir, nitelikli ve çağdaş eğitim kurumları ile Türkiye’nin en gelişmiş şehirleri arasında yer alıyor.    

Eğitim

 Turizmin başkenti Antalya; doğası, tarihi ve kültürel değerleri ile ön plana çıksa da aynı zamanda sunduğu imkanlarla, ülke genelinde yaşam kalitesi açısından en yüksek kriterlere sahip illerden biri. 

 Eğitim konusunda yaptığı yatırımlara her geçen gün yenisini ekleyen şehir; kreş ve anaokulları, ilk ve ortaöğretim kurumları, üniversiteler, halk eğitim merkezleri gibi nitelikli eğitim ve öğretim kurumlarının çokluğu sayesinde, Türkiye’nin okuma yazma oranı en yüksek şehirleri arasında yer alıyor.        

 Kentte, uluslararası standartlara sahip çağdaş eğitim kurumlarının verdikleri temel eğitimlerin yanı sıra, halk eğitim merkezleri ile mesleki ve kişisel gelişim atölyeleri de oldukça yaygın. 

 Sosyal ve kültürel hayatın oldukça geliştiği Antalya’da, kent sakinlerinin genel eğitim taleplerini karşılamak, mesleki bilgi ve becerilerini, yaratıcılıklarını artırmak, yeni hobiler edinerek sosyalleşmelerini sağlamak, hızla değişen günümüz çağında, daha donanımlı bireyler haline gelmelerine yardımcı olmak adına birçok eğitim yatırımları ve çalışmalar gerçekleştiriliyor.